Hoe kindvriendelijk is het in Dilsen-Stokkem? Welke inspanningen doet het lokaal bestuur om een beleid op maat van de jongste burgers uit te bouwen?
Je mag gerust zijn: het lokaal bestuur doet al veel op dit vlak! Maar we streven altijd naar beter en breder kindvriendelijk beleid.
In juni 2024 ontving het stadsbestuur het label kindvriendelijke stad. Bekijk hier het doorlopen traject.
Een beleid dat goed is voor kinderen, is goed voor iedereen
Een kindvriendelijk beleid is een gedragen beleid gemaakt door iedereen, zowel kinderen als (groot)ouders, alsook alle ambtenaren van de stad! Ieder door zijn eigen bril!
Wist je dat 1 op 5 inwoners van Dilsen-Stokkem minderjarig is?
Wist je dat al deze kinderen en jongeren bepaalde rechten hebben, opgenomen in het kinderrechtenverdrag? Kinderen hebben recht op een eigen naam, een eigen mening, op onderwijs, op gezondheid, op informatie, op spel… En net daarom gaan we met dit traject aan de slag in Dilsen-Stokkem!
Wil je mee volgen hoe het traject verder verloopt? Dat kan je ontdekken op deze webpagina.
Of wil je je eigen inbreng doen? Klik dan snel hier.